Deneme, İlişkiler

Aşk

Sanal Aşk

Hayat; bir başka olasılığın olası olduğu, ölüm ise bir başka olasılığın olası olmadığı durumdur.

Ben aşkı hayat’a benzetiyorum, içinde her olasılık var, kesinlikle önünüzü göremiyorsunuz ve sonucunu da bilmiyorsunuz yapacaklarınızın. Körsünüz ve hayat yolculuğunuzda bindiğiniz arabanın silecekleri ne kadar zorlasanızda çalışmıyor.Yolunuz belli değil ve gidiyorsunuz.

Aşık olduğunuz kişi için onu kaybetme olasılığı,onu üzme olasılığı,onun hayatınızdan çıkıp gitme olasılığı ve onu başkasının sizin elinizden alma olasılığı aşk’ı yaratıyor ona karşı. Olasılıklar varsa aşk da oluyor yani.Hayat ta böyle değilmi her an yeni bir olasılık her yeni durum için karşımızda yeni bir olasılık durmuyor mu?

Aşkın bitmesinide ölüme benzetiyorum.Aşk bitmişse hiçbir olasılık yoktur sizin için.Sevdiğiniz elde birdir,onu kaybetme olasılığınız yoktur,onu üzme olasılığınız yoktur,onun hayatınızdan çıkıp gitme olasılığı yoktur ve en önemlisi onu sizin elinizden birisinin alma olasılığı yoktur.Ölüm de böyle değilmi geldiğinde bizim için tüm olasılıklar bitmiyor mu?

Aşk’ı yaşatmak olasılıkları var kılmak ile olur.Aşkını hala yaşayanlar sevdiğine elde bir gözüyle bakmayan ve onu kaybetme korkusunu,onu üzme korkusunu,onu başkasının elinde alma korkusunu taze tutanlardır.

Aşk için olasılıkları var kılmaya nedersiniz? Hayatınızdaki tüm elde birlere bir bakın ve olasılıkları var kılın ! Birde bakmışsınız elde biriniz Hayatınız yada Aşkınız olmuş !

Reklamlar
Standart

Aşk” üzerine bir yorum

  1. alice dedi ki:

    Bu yazını daha önce ek$i sözlük’de okumuştum Evren,muhteşem bir benzetme,çok güzel bir yazı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s